На Закарпатті розпочалися курси для бажаючих стати велогідом

24 листопада у Берегівському туристично-інформаційному центрі вперше в Україні розпочалися навчальні курси для тих, хто бажає стати велогідом (велопровідником) для туристичних груп.

Як повідомив організатор, директор Центру українсько-угорського регіонального розвитку Йосип Торпоі, навчання є безкоштовним і триватиме до квітня 2013 року. Передбачені як теоретичні, так і практичні зайняття.

Про досвід та напрацювання у цій новій для України сфері туризму розповів Іштван Молнар, представник Асоціації друзів природи регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина). Зокрема про те, як члени організації планують та здійснюють подорожі не лише по рідній країні, а й за кордон – наприклад, у Румунію. Ці походи приносять і користь, адже велопровідники часом долучаються до розробки та маркування нових маршрутів.

Навчання на Закарпатті проводитимуть досвідчені фахівці у галузі туризму. Серед них – Оттокар Касинець, викладач кафедри туризму Мукачівського державного університету, фахівці з Угорщини.

Велосипед – це універсальний вид транспорту, а враження від велопоходів залишаються на довго. Це одночасно і спорт, і можливість отримати позитивний заряд, і побачити гарні місця, пам’ятки архітектури. Отже, нема сумнівів, що в Україні та Закарпатті велотуризм буде розвиватися і надалі. Цьому сприятимуть і розвиток велодоріжок, перші з яких мають незабаром з’явитися поблизу кордонів.

Програма фінансується за сприяння Євросоюзу та “Програми прикордонного співробітництва ЄІСП 2007-2013″.

http://www.mukachevo.net