Регіональне співробітництво в країнах Програми Східного Партнерства: обмін досвідом і практичними досягненнями

logoМісце виконання Проекту: Закарпатська область (Україна) та країни Вишеградської четвірки (Угорщина, Словаччина, Чехія). Термін здійснення проекту: від 01 березня 2013 – до 01 березня 2014 рр.

Заявник: Центр українсько-угорського регіонального розвитку

Партнери: Фонд «RECIK» (Мішкольц, Угорщина), Інформаційний центр «Форум» (Кошице, Словаччина) та Чеський центр «Fundraising» (Прага, Чехія).

Проект фінансується з Вишеградським Фондом.

Загальна мета Проекту: обмін досвідом між Україною та Вишеградською четвіркою у сфері розвитку людських ресурсів та управління проектами відповідно до європейських норм. Під час виконання проекту велика увага приділяється поглибленню знань про ЄС, особливо у таких сферах, що конкретно спрямовані на діяльність громадських організацій (конкурси, написання проектів, управління проектами, підвищення кваліфікації, створення та зміцнення партнерських зв’язків, тощо.). У практичній частині проекту звертаємо увагу на важливості підтримки ЄС та Вишеградського фонду щодо розвитку прикордонного регіону – завдяки представленню успішно виконаних проектів останніх років, для реалізації подальших спільних проектів.

Виконання проекту спрямоване на вирішення наступних проблем:

• Відсутності кваліфікованих спеціалістів у галузі управління та розвиток проектів

• Під час проведення подібних навчань не було акцентовано на практичній частині навчаннь

• Слабкі партнерські зв’язки між громадськими організаціями України та Вишеградської четвірки

Передбачені заходи в рамках проекту:

• Проведення навчання на території Закарпаття по управлінню та розвитку проектів – теоретичне навчання для 20 представників громадських організацій Закарпаття, які в майбутньому стануть консультантами цієї галузі у регіоні

• Створення спільної бази даних громадських організацій на трьох мовах та розміщення на веб-сторінці

• Проведення практичної частини навчання – організація форумів з метою пошуку партнерів на території Вишеградської четвірки, ознайомлення з «best practices» прикладами у містах: Кошице, Прага, Мішкольц.

• Залучення громадського сектору до спільної роботи України та Вишеградської четвірки не території спільного прикордоння.

logo