Про центр

В 2003 році Соболч-Сотмар-Береґська обласна рада регіонального розвитку (Угорщина) та Закарпатська обласна рада (Україна) спільно започаткували проект « Cooperation Bridge 2003» (“Міст для співпраці 2003”) за підтримки фонду Європейського Союзу TACIS СBC SPF .

Ініціатива проекту полягає у соціально-економічному, географічному та культурному поєднанні обох прикордонних областей, вирішенні спільних проблемних питань та спільному розвитку Верхньо-тисайського регіону. Головною метою проекту було визначено сприяння місцевим органам влади, недержавним організаціям, підприємницьким структурам в реалізації програм та окремих проектів, направлених на забезпечення сталого соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів України та Угорщини у відповідності до ” Концепції розвитку прикордонних територій України та Угорщини “.

В рамках реалізації проекту було створено Центр українсько-угорського регіонального розвитку в м. Ужгороді (Закарпатська область, Україна). Центр українсько-угорського регіонального розвитку було засновано на прикладі Соболч-Сотмар-Береґського обласного агентства регіонального розвитку.

Основна мета та завдання діяльності Центру:

  • спільний розвиток прикордонних територій, сприяння в реалізації “Концепції розвитку прикордонних територій України та Угорщини”;
  • розвиток та посилення існуючого прикордонного співробітництва;
  • використання позитивних тенденцій та допомога у вирішенні проблемних питань, які виникли через вступ Угорщини до Європейського союзу;
  • підтримка установ та організацій в українсько-угорському прикордонному співробітництві;
  • ініціювання та розробка спеціалістами Центру спільних транскордонних проектів;
  • сприяння створенню комплексної системи по інформуванню організацій та населення щодо сучасних тенденцій євроінтеграції.

В цьому напрямку Центром українсько-угорського регіонального розвитку вже зроблено чимало кроків. Так, було розроблено та подано для розгляду до Європейської Комісії два спільні транскордонні проекти. Крім того, Центр виступив як партнер ще в трьох транскордонних проектах, розроблених угорською Стороною.

Центр українсько-угорського регіонального розвитку :

90202 м. Берегово, вул. Зріні, 25/2
Тел/факс: +38 (03141) 4 32 70
E-Mail: umti2004@gmail.com