Закарпатські народні майстри відвідали своїх колег в Угорщині

MajstriУ кінці листопада закарпатські майстри та ремісники відвідали найближчу область Угорщини для того, аби ознайомитися з діяльністю своїх угорських  колег, перейняти їхній досвід та поділитися своїм. Серед них були люди, які безпосередньо зберігають, розвивають та передають наступним поколінням унікальні навички народного мистецтва:  бондарі, гончарі, майстри вишивки, ткацтва, образотворчого мистецтва, виготовлення сувенірів.

Захід відбувся у рамках міжнародного проекту «Сприяння розвитку народних промислів та місцевих умільців в Карпатському єврорегіоні». Його основна мета – збереження та розвиток споконвічних  традицій по обидва боки кордону. Продовження

Інтернет-магазин для народних умільців

Web2Центр українсько-угорського регіонального розвитку святкує десяту річницю своєї діяльності. За останнє десятиліття було втілено та успішно виконано ряд проектів, проте є ще багато ідей, які планують втілити в реальність.

- Наш Центр був створений у 2003 році, турінфо-центр у Берегові розпочав приймати туристів у 2006 році, в Ужгороді у 2009 році, в Яношах Берегівського району у 2010 році, Мережа турінфо-центрів Закарпаття була заснована у 2011 році, яка налічує 14 організацій – каже директор Йосип Торпоі.

- Метою створення турінфо-центрів є популяризація роботи народних умільців Закарпаття та забезпечення місця для продажу їхніх авторських робіт. Саме тому, наше знайомство з 50-60 місцевими майстрами та умільцями Закарпаття не є випадковим, адже завдяки йому, виникла ідея створення будинків майстрів чи ремісничого містечка. Містечко ми намагалися створити і зацікавити ним багатьох туристів в рамках фестивалю «БерегФест». На жаль, у фестивалях такого масштабу, зазвичай, беруть участь декілька, зокрема, два чи три народні умільці, переважна більшість торгує своїми товарами з сусідніх областей, наприклад м. Івано-Франківськ або взагалі китайськими сувенірами. Продовження

15 закарпатських народних умільців поїдуть знайомитися з угорськими майстрами

rollerБлизько 15 закарпатських народних майстрів відвідають Угорщину, аби ознайомитися з діяльністю угорських  колег та, можливо, перейняти їхній досвід. Поїздка для народних умільців Закарпаття відбудеться у кінці листопада. Закарпатці відвідають народних майстрів Угорщини та ознайомляться з їхньою творчістю. 
Йдеться про людей,  які безпосередньо зберігають, розвивають та передають наступним поколінням унікальні навички народного мистецтва. Це і  майстри лозоплетіння, ковальства, гончарства, вишивки, різьби по дереву, бондарства, образотворчого мистецтва, кулінарії, виготовлення сувенірів та інших видів.
Загалом група народних майстрів нараховує близько  500 осіб з прикордонних регіонів України і Угорщини. Продовження

Регіональне співробітництво в країнах Програми Східного Партнерства: обмін досвідом і практичними досягненнями – поїздка в м. Прага

Praha 1У рамках проекту «Регіональне співробітництво в країнах Програми Східного Партнерства: обмін досвідом і практичними досягненнями», який фінансується Вишеградським фондом, була організована друга ділова поїздка для учасників курсів по написанню проектів з 14 по 16 листопада 2013 року у м. Прага. На запрошення Чеського центру фундрайзінгу 25 осіб із Закарпаття поїхали на територію Чехії, щоб зустрітися з представниками чеських громадських організацій та обмінятися досвідом.

Завдяки організаційній роботі чеського партнера на нашу групу чекала дуже цікава програма. Перша організація, яка зустріла групу – була Фундація ВІА (VІА Fundation), діяльність та створення якої представила Маркета Кунешова, менеджер проекту фундації. Мета діяльності організації: надавати допомогу таким людям, які хочуть ініціювати позитивні зміни для суспільства. Під час комуністичної ери державна влада не дозволяла народу здійснювати індивідуальну ініціативу. Замість цього, влада прагнула знищити навіть ідею народу, що і одна людина може зробити позитивні зміни у спільноті, в якій вона проживає. Продовження